2014 Vodafone İstanbul Maratonu ve Bağışlarınız!

İstanbul-maratonu-2014

16 Kasım 2014 Pazar sabahı saat 09.00 başladı neredeyse tüm sene boyunca heyecanla beklediğim koşu etkinliği! Asya’dan Avrupa’ya köprüden koşarak geçmek suretiyle gerçekleştirdiğim bu etkinlik sırasında ne kadar mutlu hissettiğimi anlatmaya kelimelerim yetmeyecek!

Tek başıma koştum yine. Her ne kadar 1100 kişilik iyilik peşinde koşan Adım Adım ekibinin bir parçası olsam da, bir sürü arkadaşım olsa da benimle birlikte koşmak için orada olan ben hep yalnız başıma, kulağımda müziğim, kafamda beni motive eden hayallerim ve ara ara gözlerimden -mutluluktan- süzülen göz yaşlarım eşliğinde koşmayı tercih ediyorum. Serin ve zaman zaman incecik yağmurlu bir koşu sonunda rahat, yormadan kendimi koşumu tamamladım sanırken bu yazımın gecikme sebebi olarak deyim yerinde ise “sağ gösterip sol vurdu” o gün yaşadıklarım bana 🙂 O gün eve mutlu mesut geldim gelmesine, lakin sonraki 10 gün boyunca hastalıkla nakavt oldum evde! Bağışıklık sistemim çöktü; yorgunluk, halsizlik ve nezle de eklendi listeye ve ilk 1 haftayı oldukça yatay vaziyette geçirmek zorunda kaldım.

Bu günler boyunca en önemli sevinç kaynaklarımdan birisi Adım Adım‘ın bağış etkinliklerini takip ettiğimiz sayfanın güncellenmesi sonucu gün be gün artan bağışlarım/bağışçılarım olduğunu görmekti sanırım 🙂 Buradan tüm bağışçılarıma bir defa daha teşekkür etmek istiyorum. Sayelerinde, şu an görünen, 13 genç arkadaşımızınDünyayı Kurtaran Adım Projesi” kapsamında eğitilmeleri için gereken kaynağı sağlamış durumdayız. Ayrıca Adım Adım organizasyonu olarak kırılması zor bir rekora imza attığımızı da gururla belirtmek isterim İstanbul Maratonu 2014’te:

Toplam 8 (AKUT, TEMA, AÇEV, BUĞDAY, KORUNCUK, TEGV, TOFD, TOG)  Sivil Toplam Kuruluşu adına,

1.598.000 TL bağış toplamayı hedefleyen Adım Adım koşucuları olarak

Hedefimizi bugün itibariyle 103% aşmış görünüyoruz!

Yani şu ana dek Vodafone İstanbul Maratonunda koşarak topladığımız bağış miktarı 1.649.857 TL‘ye ulaşmış durumda! İşte benim koşarken en mutlu olmamı sağlayan şey de bu: Bir işe yaramak! Birinin hayatına dokunmanın bir yolunu bulmak! Bir eksiği tamamlamak! Bir ihtiyaca cevap verebilmek! İyi yürekli insanların varlığına şahit olabilmek!

2014-istanbul-maratonu-sonuc

Burada koştuğum mesafeyi ve süremi görebilirsiniz. İlk defa 15K koştum. Bu yüzden oldukça temkinli ve rahat bir tempoda kalmayı tercih ettim. 15 kilometreyi tamamladığım an ise artık yarı maraton (21K) koşmaya hazır olduğumu da anladım. Şimdi hedefim, 1 Mart 2015 tarihinde Antalya’da düzenlenecek olan Runatolia‘da 21K koşmak 😉 O zamana dek yarış sezonu kapandı. Kasım ayını toplamda 78 kilometre koşarak tamamladım. Yağmurlu ve oldukça buzz günlere merhaba dediğimiz şu günlerde yine elimden geldiğince kendimi dışarıya atıp, koşmaya gayret edeceğim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir