Etkinlik: MindBody Festival!

MBF-istanbul

Son 4-5 yıldır bana hangi diyeti, zayıflama egzersizlerini yaptığımı soranlara bu sezonluk/dönemlik diyet meselelerini, bölgesel zayıflama egzersizlerini bıraktığımı; sağlıklı yaşamayı, her gün hareket etmeyi ve temiz beslenmeyi hayat tarzım haline getirdiğimi anlatıyorum sürekli.

Günlük rutinimde sabah erken kalmak (Saat 05.30-06.00), mutlaka –dönüşümlü olarak– gün aşırı güç egzersizleri yapmak ve koşmak yer alıyor. Spor sonrası beslenmem olması gerektiği gibi protein ve karbonhidrat ağırlıklı. Rafine şeker hayatımda yok! Beyaz un, ekmek, kızartma hayatımda yok! Protein, karbonhidrat ve sağlıklı yağları dengeli tüketmeye gayret ediyorum. Bedenimi dinlemeyi öğrendim 40 yaşımda. Zira dinlemeyi becerebilirseniz sizinle konuştuğunu ve size aslen neye ihtiyacı olduğunu anlatmaya çalıştığını göreceksiniz. Mesela ben sürekli düşük karbonhidrat ile beslenemiyorum. Denedim, lakin yaptığım spora yetecek gücü karbonhidrat dışındaki besinlerden alamadım. Güçsüz düştüm, enerjimi kaybettim ve mutsuz oldum.

Diyeceğim temiz, arınmış ve doğru şekilde/doğru şeyler ile beslenen beden ve zihin bize mutlu, sağlıklı ve keyifli bir hayatın kapılarını açıyor. Ben deneye-yanıla, okuya-araştıra, tecrübe ede ede öğrendim son 5 yılda tüm bunları! Çünkü tek ve herkes için işe yarayan bir reçete yok ne yazık ki! Ama isterseniz sizin de bakış açınızı değiştirecek, kendinizi, bedeninizi tanımanıza yardımcı olabilecek bir başlangıç yapmanızı sağlayacak bir organizasyon; bir festival var önümüzdeki günlerde: MindBody Festival!

3-4-5 Haziran 2016 tarihlerinde Bilgi Üniversitesi Sanral İstanbul kampüsünde, ardından 17-18-19 Haziran 2016 tarihlerinde Bodrum XUMA Village’da.

Farklı deneyimler yaşayarak herkesin kendine en uygun formülü bulması hedefiyle yola çıkılan bu festivalde yoga, pilates, dans, Tai Chi, aile dizimi, müzik, beslenme vs  gibi alanlarda Alexis Gulliver, Metin Hara, Chris Chavez, Deniz Bağan, Tiraje Tekmen, Dr. Richard Grossman gibi önemli isimler önderliğinde seminerler, söyleşiler, atölye çalışmaları yapılacak.

Ben bu yıl katılmayı çok arzu etmiştim, zira çok özel bir tecrübe olacağını düşünüyorum. Lakin Haziran’ın ilk günlerindeki bir seyahatimiz ile çakışıyor İstanbul ayağı. Belki Bodrum için şansımı denerim, kim bilir? Hadi sadece kendiniz için farklı bir şey yapın bu defa ve 3 gün boyunca hem güzel insanlarla tanışabileceğiniz, ilginç çalışmalara katılabileceğiniz hem de bu kadar güzellik içerisinde varolan o olumlu/pozitif enerjiden payınıza düşeni kapabileceğiniz bu festivali kaçırmayın bence 😉

Ayrıntılı bilgi için: http://www.mindbodyfestival.com 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir