FitPass Spor Kartı

fitpass

Geçtiğimiz günlerde, İstanbul’da yer alan çeşitli koşu gruplardan birinden tanıdığım bir arkadaşım ile koşu sonrası kahve molasında bir araya geldik. Havadan sudan, en son koştuğu ultra maraton havadislerinden ve yaptığı antrenman programı ile verdiği kilolardan bahsederken konu döndü dolaştı, ilgimi çok çeken bir girişim hakkında anlattıklarına kadar geldi. Konunun ilgimi bu kadar çekmesinin nedenine gelince:

Bliyorsunuz yıllardır düzenli spor yapmanın ve doğru beslenmenin kişinin hayatını, bedensel ve ruhsal anlamda, ne kadar iyi yönde değiştirebileceği hakkında One Life Be Fit aracılığı ile yazılar yazıyor; ulaşabildiğim herkesi spor yapmaya başlamaları için motive etmeye çalışıyorum. İşte tam da bu sebeple arkadaşımın bahsettiği ve benim çok ilgimi çeken bu girişimi sizlerle de paylaşmam gerektiğini düşünerek bu yazının başına oturdum 🙂

Girişimin adı: FitPass. FitPass bir spor kartı. 2014 yılında Avrupa’da kurulmuş ve amacı, şirket çalışanlarına spor merkezlerine sınırsız giriş/kullanım imkanı tanımak! Asıl hedef kitlesi kurumlar! En basit haliyle kurumların tasarruflarını yönetmek, daha sağlıklı, zinde ve verimli çalışan grubu oluşturmak; bir taraftan da çalışanların kuruma sadakatini arttırmak için kullanabilecekleri bir araç bu spor kartı. Kurumların çalışanlarına sunduğu fayda mekanizmalarından biri.

Nasıl işlediğine gelince; Diyelim siz X şirketinde çalışıyorsunuz. X şirketinin İnsan Kaynakları Departmanı FitPass ile iletişime geçiyor ve tüm çalışanları için FitPass sistemine üyelik talep ediyor. Ödeme alternatifleri ihtiyaca göre belirleniyor. Yani bazı kurumlar –yaptıkları anlaşma çeşidine göre- çalışanlarına FitPass Spor Kartı kullanımını ücretsiz sunuyor, bazıları ise ufak bir ücreti çalışanın maaşından karşılıyor veya da üyelik ücretinin tamamını çalışan kendisi karşılıyor. Bu kart ile çalışanlar İstanbul’daki aralarında spor salonu, fitness merkezi, yoga ve pilates stüdyoları, dans okulları da bulunan 40 farklı disiplinin yer aldığı 250’den fazla tesise giriş imkanına sahip oluyorlar.

FitPass spor kartını kullanabileceğiniz tesisler arasında zincir, büyük salonlar yok. Ama bulunduğunuz semtin yakınlarında bu sisteme üye olmuş tüm spor merkezleri temizlik ve hijyen, yeterlilik açısından sürekli denetimden geçiyorlarmış. Bu tesisleri de ilgili sayfada yer alan “Tesisler” başlığı altından görebiliyorsunuz.

Şu an itibari ile Türkiye’de çok büyük ve kurumsal dört şirket, tüm çalışanları için bu sistemi kullanmaya başlamış bile. İnsan Kaynakları departmanlarında çalışan, ya da kurumsal bir firmada çalışıp böyle bir fayda sistemi ilgisini çeken tüm çalışanlar bence detaylı incelemeli FitPass’i! Hem kurumlara hem çalışanlara, hem de spor merkezlerine çok şey kazandıracaktır kanımca 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir