Hakkımda

İstanbul-maratonu-2014

*Fotoğraf: Mehmet Vanlı*

 

Merhaba,

Ben Dilara Erdem. 1974 doğumluyum. 18 yıl yaşadığım şehir olan Ankara’dan 2011 yılında evlenerek İstanbul’a geldim. ODTÜ’den mezunum ve sağlık sektöründe kalite ve akreditasyon konularında danışmanlık yapıyorum.

Kendimi bildim bileli spor yaptım. 2012 yılının başında Adım Adım Organizasyonu ile, “İyilik Peşinde Koşan” arkadaşlarım sayesinde ben de koşmaya heveslendim. Fakat ufak bir sorun vardı: O kadar spor yapmama rağmen hiç durmadan 5 dakika bile koşamıyordum!

Araştırdım, “Couch-To-5K” programına rastladım, o programla birlikte antrenmanlarıma başladım. İlk defa 7 Ekim 2012’de Nike Run etkinliğinde 5K koşarak finish çizgisini gördüm. Hepi topu 5K koşmuş olmama rağmen o anki hislerimin mutluluk ve gururla karışık, göz yaşları içerisinde yanaklarımdan süzülüşünü hala hatırlarım 🙂 Koşuya başladığımdan beridir 7K-10K-11K-15K -21K yarışlarında koştum.

Spor ve sağlıklı yaşam merakıma yaklaşık beş yıldır “temiz beslenme” alışkanlıklarını da ekledim. Zaten 30 yaşından itibaren tatlı/şeker tüketimimi azaltmış, hayatında yağda kızartılmış bir şeylere çok düşkün olmamış, kırk yıl ekmek yemese aramayacak olan biriydim! Artık daha bilinçli şekilde sağlıklı ve temiz besleniyor, mümkün olan her durumda yemeklerimi evde kendim pişiriyor, çiğ beslenmeye ve arada juicing/smoothie detoxları ile bedenimi temizlemeye gayret ediyorum.

2015 yılı Mart ayında, koşmaya başladığımda kendime koyduğum hedeflerden biri olan, Antalya Runatolia’da ilk yarı maratonumu-21K 2:16:04’lük bir derece ile bitirmeyi başardım. Şimdi hedef Avrupa’da bir yarı maraton tamamlamak!

Adım adım salt fiziksel bir aktivite olsun diye değil, aynı zamanda iyilik peşinde de koşuyorum. Şimdiye dek iyilik peşinde koşarak neleri başardığımı görmek isterseniz sizi kampanyalarıma ilişkin bağlantıya alayım 🙂