“Koşamayanlar İçin Koşuyoruz”

WFL WR

Merhaba “One Life Be Fit” takipçileri 🙂

Umuyorum benden ümidi kesmediniz! Biraz uzun ara verdim, farkındayım ve çok üzgünüm. Lakin yapılması gereken birtakım işler ve bir haftalık yurt dışı seyahati girdi araya. Çok güzel konularım var sırasını bekleyen paylaşılmak için. Merak etmeyin bu ayın telafisi güzel olacak :)

Size biraz “Wings For Life World Run” dan bahsetmek istiyorum bugün.

Wings for Life 2004 yılında kurulmuş olan bir omurilik araştırma vakfı. Asli amacı dünya çapında omurilik sakatlanmalarının çaresini bulmak. Wings For Life World Run ise yeni ve daha önce herhangi bir şekilde denenmemiş bir etkinlik.Vakfın bu etkinliği gerçekleştirmekteki amacı, bilinirliğini arttırmak ve katılımcı kayıtları sayesinde çalışmalarına fon toplamak. Alınan sponsorluklar ve katılımcı ücretleri tamamen vakfa iletilecek. Dünya şampiyonu ve olimpiyat madalyalı atlet Colin Jackson bu etkinliğin sportif direktörü olarak yer alıyor.

Yarışın içeriği şu şekilde: 6 farklı kıtada, dünyanın farklı köşelerinden seçilmiş 40 ülkede herkes aynı anda koşmak için yola çıkacak ve herkes için aynı kurallar geçerli olacak. Şöyle ki, tüm dünyada koşucular aynı anda start alacak. Örneğin ABD’de sabah 06.00’daki başlama saati, Türkiye’de 13.00′a tekabül edecek. Koşucuların startından sonra her belirli bir zaman diliminde hızını belirli limitlerde arttıran bir yakalayıcı araç yola çıkacak ve yol üzerinde yakaladığı atletler/koşucular yarış dışı kalmış olacak. Bu hareketlerin tümü, tüm katılımcı ülkeler için online olarak takip edilebilecek. Yarış, son yarışmacı araca yakalanana kadar devam edecek. Dolayısıyla bitiş çizgisi belli olmayan bir yarış olduğunu da söyleyebiliriz. Yarışmacıların ve ülkelerin durumu online olarak takip edilebilecek, aynı zamanda tüm dünyadaki görüntüler ilgili TV kanalı tarafından canlı olarak izleyenlere sunulacak.

Wings For Life World Run etkinliği 4 Mayıs 20014 tarihinde, Türkiye’de Alanya’da saat 13.00’te start alacak. Eğer dünyada ilk defa düzenlenecek olan, omurilik sakatlanmaları konusunda farkındalığı arttırmayı amaçlayan ve sloganıKoşamayanlar İçin Koşuyoruz” olan bu etkinliğe katılmak isterseniz, etkinliğin web adresi: Wings For Life World Run 27 Nisan ‘a kadar başvurular açık.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir