Koşu Takvimi-2013

sf-marathon

Fotoğraf Kaynağı: Associated Press

Sonbaharın gelmesiyle birlikte koşu maceralarımız da hız kazanıyor olacak yeniden. Önümüzdeki dönem için koşacağım, kayıt olmak suretiyle hazırlıklarına başladığım, yollarını gözlediğim yarışlara bir göz atalım ister misiniz?

1. New Balance Büyükada Koşusu : 15 Eylül 2013 Pazar günü saat 10.00’da start alacağımız yarışta parkurumuz 11,174K olacak. İlk defa düzenlenen bu yarış benim için çok zorlanmadan geçireceğim bir yarış olmalı artık. Zira daha önce iki defa 10K koştum biliyorsunuz biri Antalya, diğeri Bozcaada olmak üzere. Eğer siz de bu yarışta yer almak, tecrübe etmek isterseniz kayıt için 7 Eylül 2013’e dek buradan başvurunuzu yapabilirsiniz.

Run İstanbul: Nike tarafından geçtiğimiz yıl 5K olarak düzenlenen yarış için bu yıl parkur 7K olarak organize edilmiş. Nike Run İstanbul, benim yarış dünyasına girerek madalya almaya başladığım ilk yarış olarak kalbimde ayrı bir yerde. Run İstanbul 29 Eylül 2013 tarihinde saat 19.00’da başlayacak. Parkurumuz, geçtiğimiz yıl olduğu üzere Bostancı-Çiftehavuzlar arasında.

35. Kıtalararası İstanbul Avrasya Maratonu: 17 Kasım 2013 Pazar günü saat 09.00’da start alacağımız bu yarışta ben ilk defa koşuyor olacağım. Bu yarıştaki hedefim 15K koşmak. Benim için iki kıta arasında koşuyor olmak, köprüyü koşarak geçiyor olmak çok farklı bir deneyim olacak. Bunu düşündükçe çok heyecanlandığımı itiraf etmeliyim 🙂

9. Uluslararası ÖGER Antalya Maratonu: 2 Mart 2014 Pazar günü saat 09.00’da start alacağımız yarışta ben ilk yarı maratonumu, 21K‘mı koşuyor olacağım. Runtalya, benim “iyilik peşinde” koştuğum ilk yarış olarak da özel bir yarış. Geçtiğimiz yıl AKUT için koşmuştum, bu yıl da TEGV için koşmayı planlıyorum.

Henüz kayıt işlerini tamamlamış değilim, ama yine Bozcaada’da koşmak istiyorum 2014 yılı içerisinde. Tüm bunlardan başka, başarabilirsem bir yarı maratonumu da yurt dışında koşma hedefim var.

Nasıl? İçinizde koşu ile ilgilenmeyi düşünen, ilgilenen, hatta belki de yukarıdaki yarışlarda benimle birlikte koşmak için kayıt olmuş olanlarınız var mı?

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir