Muhteşem Bir Yıl (2016) Planı!

Happy-New-Year-2016Biliyorum, bir miktar iddalı buldunuz söylemi başlığı okuyunca! İddalı olduğu kabul, ama imkansız değil bence 😉 İnanmadığım hiçbir şeye burada yer vermediğimi, size de önermediğimi biliyorsunuz. Benim inancım budur ki, gerçekleştirmek istediğiniz her ne ise önce ona kalpten inanmalısınız. Yüksek sesle tekrarlamalı; yetmedi ilham panonuza ya da günlüğünüze, ajandanıza yazmalısınız kocaman harflerle. Tabi ki sonra da çok çalışmalısınız!

Kendimi en iyi, en harika hissettiğim zamanları düşündüm önümdeki “mükemmel” yılı planlamak için klavye başına geçtiğimde.

Evden çıkıp Bebek yokuşunun başına geldiğim sabahlar. O yokuşun başı Boğaz’ın en keyifli görüntüsüne ev sahipliği yapar ve ben her o yokuş başından inerken şükrederim yüksek sesle 🙂 Sahilde balıkçılarla, martılarla, ağaçlarla, köpeklerle, denizle, köprü ile selamlaştığım sabahlar. Sporumu, koşumu bitirip, kendimle başbaşa kaldığım ve kahvemi yudumladığım sabahlar.

Güzel bir tarif deneyip, ona kendimden bir şeyler katıp sunduğumda keyiften dört köşe olmuş eş-dost-arkadaş-sevgili gördüğüm zamanlar. Bir şeyler ürettiğim anlar. Mutfakta olduğum anlar!

Tanıdığım, hiç tanımadığım onlarca insandan gelen yüreklendirici sözler, cümleler dinlediğim, okuduğum zamanlar. İlham olmayı başarabildiğimin kanıtı onlar bana zira 🙂

Bu liste uzuyor böyle. Ne güzel değil mi? Şükretmek, kendimi mutlu ve harika hissetmek için ne kadar çok nedenim olmuş geçtiğimiz sene 🙂 İşte bunların hepsi önümüzdeki yılı planlamam için bana rehber oldular ve ortaya şu aşağıdaki 6 madde çıkıverdi:

“Muhteşem” Bir 2016 İçin:

1- Zorunda olduğum için değil; beni mutlu ettiği, endorfin salgılattığı, sağlıklı ve zinde kıldığı için her gün en az 1 saat aktif şekilde hareket edeceğim.

2- Bu yıl her koştuğum kilometre başına bir kavanoza 1 TL para atacağım. Yıl sonunda burada biriken parayı koşarak desteklediğimiz STK’lara bağış için kullanacağım.

3- Her hafta blogda en az 2 yeni içerik olmasına gayret edeceğim.

4- Özellikle beslenme konusunda daha fazla insana faydalı alışkanlıklar kazandırabilmek konusunu “” edineceğim kendime ve kendi işim için çalışacağım 😉

5- En az 2 kilogramı Haziran ayına dek olmak üzere, yıl sonuna kadar mevcut kas kütlemi dengeli bir biçimde arttıracağım. *

6- Bol su içmeye, her gün şükretmeye, hep gülümsemeye, hep kendi işime bakmaya, daha iyi bir insan olmak için çalışmaya devam edeceğim.

* Bu madde için mevcut kas kütlemin ölçümüne ihtiyacım var. En kısa sürede bu ölçümü yaptırıp, buraya not düşeceğim.

Bu yılı “muhteşem” kılmak için benim hedeflediklerim böyle. Yılın ilk yazısında sizlerin de birkaç satırla ya da kelimeyle düşüncelerini almak hoşuma giderdi. Lütfen siz de bu yılı “muhteşem“di şeklinde hatırlamak için, kendiniz adına neler yapmayı planlıyorsunuz?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir