OLBF Haziran Programı

haziran kapak kızı

Merhaba 🙂

Geride bıraktığımız kah yağmurlu-serin, kah güneşli-ılık Mayıs ayında OLBF Mayıs Programı dahilinde koyduğum hedefler ve yapabildiklerimin özeti ile başlamak istiyorum önce yazıma.

Egzersiz hedeflerimde orta derecede başarılı sayabilirim kendimi. İlk iki hafta bol seyahat etmeme rağmen mekik ve plank hareketlerimi gayet güzel, hatta fazlasıyla yapabildim sabahları. Lakin gördüm ki gece yatmadan önce bu hareketleri yapmak bana sıkıntı ve eziyet oldu! Ben sabah insanıyım zaten, erken kalkarım ve sporumu da 11.00-12.00’ye dek bitirmiş olurum. Bu sebeple baktım ki yatmadan önce uykum gelmişken bu işi yapamıyorum, mutsuz oluyorum; bıraktım ben de.

Her gün mutlaka yürüyüş yapmaya gayret ettim, başardım da çoğunlukla. Ama koşmadım! Bilerek! Dizlerim daha az ağrıdı, sızladı geçtiğimiz ay. Bu sebeple tekrar aynı kabusu yaşamak istemedim koşmaya başlayarak.

Programımda yer alan egzersiz hareketlerimi de yine haftada en az 1-2 defa yaptım. Zaten boş kaldığım her an 2 hareket, tek set dahi olsa fırsatı kaçırmadım 🙂

Beslenme Hedeflerime gelirsek;

Bol balık, deniz ürünü ve sebze konusunda başarılıydım. Annem ziyaretimize geldiği için etli dolma, köfte vs gibi klasik anne yemeklerinden bolca yapıp hem yedik, hem de derin dondurucuya depoladık. Çok keyifli akşam yemeği sofralarında olma şansı yakaladığımız, sevdiğimiz dostlarımızla birlikte vakit geçirdiğimiz için alkol konusunda bazen 2 kadehi de geçtim, yalan değil. Ama beslenme açısından egzersize göre daha başarılıydım.

Haziran Programı için kendime koyduğum hedefleri aşağıda bulabilirsiniz. Umuyorum size de faydalanmanız açısından fikir verebilirim 🙂

Beslenme Hedefim:

* Mayıs ayında kendime koyduğum hedeflere ek olarak güzel yaz meyvelerinden tüketmek gibi bir hedefim var sadece. Sabah kahvaltısı ve ara öğün olarak tüketilecek meyveler tabi ki en sevdiklerimden oluşacak. Karpuz, kavun, şeftali, kiraz 🙂 Akşamları meyve yemekten de mümkün olduğunca kaçınacağım. En güzel doğal şeker kaynağı olan meyvelerin porsiyonları çok önemli yalnız. Elbet buna dikkat edeceğim. Meyvelerden daha fazla faydalanmak için yapmaız gerekenleri de kısaca not etmek isterim buraya:

Meyveleri mümkün olduğunca aç karnına, yemeklerden ise en az yarım saat, kırk dakika önce tüketmeye gayret edin. Bu şekilde içerdikleri besinler vücut tarafından daha iyi emilir ve aç karnına erken saatte yediğiniz meyveler kan şekerinizin yavaşça yükselmesine yardımcı olurlar.

Egzersiz Hedefim:

* Hiç hareket etmeden tek bir gün bile geçirmemek!

* Sabahları kalkar kalkmaz Mayıs programımda yer alan plank ve mekik hareketlerine devam etmek. O kadarcık şey bile hem iyi hissettiriyor, hem vücutta gözle görülür fark sağlıyor.

* Salona gitmek! Uzun zamandır üye olduğum spor salonuna gitmiyorum zira. Evdeki ağırlıklarım çok kısıtlı olduğu için ve yavaş yavaş ağırlıkları arttırmak da fayda olacağı için bu ay boş bulduğum her anımda salona gitmeyi hedefliyorum.

* Bacak ve core kasları için paylaştığım hareket setlerime devam.

Sizden de itiraflarınızı alabilir miyim 😉

 

 

 

 

 

OLBF Haziran Programı” hakkında bir yorum bulunuyor

  1. alpni

    Alpni mayıs ayı durumunu : Yedi,içti ,koştu ve de coştu’ndan Sev,Barış,İnsan içine karış olarak değiştirdi 🙂

    Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir