Önerim Var!

fitness

Merhaba 🙂

Sabah erkenden kalkıp sporumu yaparak, büyük bir gönül rahatlığı içerisinde geldim evime. Önce duş, sonra kahve ve şimdi klavye başındayım. Bir süredir size bahsetmek istediğim şeyler vardı, haberiniz olsun istediğim. İlginizi çekebileceğini düşündüğüm. Sırasıyla onlardan bahsetmek istiyorum şimdi.

İlki, Eylül ayının başlarında bana ulaşarak henüz geliştirdikleri mobil bir uygulama hakkında benim de görüşlerimi almak istediklerini belirten bir çift koşucu arkadaştan gelen e-posta üzerine. Bu iki arkadaş, benim gibi bir sürü koşan insanın da en büyük sıkıntısına çözüm olmayı amaçlamış ve RUNNERY adında bir uygulama geliştirmişler. Hani ben her sezon “Yarış Takvimi” paylaşıyorum ya yıllık, bulabildiklerim üzerinden derlediğim. Hah işte, bu uygulama sizin için nerede koşu ile ilgili bir aktivite varsa listeliyor. İşin güzel yanı sadece yurt içerisindeki değil, yurt dışındaki koşu ve yarışları da bu uygulamadan takip edebilirsiniz. Uygulamayı ücretsiz bir şekilde IOS ve Android olarak telefon ve tablet bilgisayarlarınıza indirebilirsiniz.

Bir diğer haberim, yine bana gelen bir e-posta ile ilgili. Yeni oluşturdukları FitEkran adlı siteyi incelememi ve yazılarımla katkıda bulunmak istersem de seve seve kapılarının bana açık olduğunu bahseden bir doktor arkadaştan gelmişti bu e-posta. Daha önce tamamı doktorlardan oluşan Fitnessdoktorum adlı sitenin geliştirilmiş; spor alanındaki tıbbi, güncel ve en doğru bilgiyi paylaşmayı amaçlayan yeni bir versiyonu FitEkran. Mutlaka bakın ve sık kullanılanlar kısmına ekleyin derim. Spor, egzersiz, doğru beslenmeye ilişkin doktorların onayından geçen bilgiler içeriyor.

Ben dışarıda koşmayı ve spor yapmayı çok seviyorum, lakin bilmeyenleriniz için söyleyeyim, bir de bir spor salonuna üyeyim üç yıldır: Akatlar Clup Sporium. Ve burada PTPersonal Trainer” olarak çalışan, koşularımda ve özellikle sakatlığım sonrası güçlenme zamanlarımda bana çok yardımcı olan Ercan Çimenay‘ın artık bir YouTube kanalı var. Linke tıklayarak takibe almanızı öneririm. Özellikle koşmayı seven ve daha iyi, hızlı koşmak; güçlenmek isteyenlerdenseniz kendisine e-posta ile de ulaşabilirsiniz (ercncmny@gmail.com)

Umuyorum bu öneriler işinize yarayacak. Hareket etmekten vazgeçmeyin 😉

Önerim Var!” hakkında 2 yorum bulunuyor:

  1. Pınar

    Ayyy ne güzel haberler bunlar hepsini inceliyor ve takibe alıyorum. Runnery indirmiştim ama incelemedim daha ondan başlamak şart oldu 🙂

    Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir