Süper Kahraman Oldum Ben!

Runatolia-2015-Dilara

*Fotoğraf: Sevgili Mehmet Vanlı‘ya aittir*

Uzun oldu ara verdim yazılarıma, farkındayım. Aslında paylaşmak istediğim harika yeni tarifler ve egzersiz programları var! Önce bir yurt dışı seyahati, ardından da bitmek bilmeyen hastalık beni biraz uzak tuttu klavye başından. Ama Adım Adım ile birlikte yürüttüğümüz Runatolia 2015 bağış kampanyamız sona erdi geçtiğimiz günlerde ve net sonuçlar da elimize geçince dedim bunları benim anlatmam lazım 🙂

Biraz istatistiksel bilgi vereceğim şimdi aşağıda. Ama önemli olan da net sayıların, rakamların dili ile konuşmak değil mi zaten? Bence öyle 🙂

Bu yıl biz Runatolia’da 511 gönüllü Adım Adım koşucusu adımlarımızla 7.961 bağışçıyı harekete geçirerek onlardan gelen 1.2 Milyon TL bağış ile 7.544 kişinin hayatına dokunabilmeyi başarmışız.

Bunların arasındaki, benim de yer aldığım 33 koşucu ise TEMA‘nın “Dünyayı Kurtaran Adım Projesi” için koştu Runatolia’da. 349 bağışçı ile toplamda 32,976 TL kaynak sağlanmış bu proje için. Böylece de toplamda 300 genç arkadaşımızın çevre sorunları konusunda farkındalık yaratabilmek adına alacakları eğitime destek olmuş olduk.

Bu kampanyada ben toplamda 84 kişiye bizzat, bilmiyorum ne kadar kişiye de bu sayfalar aracılığıyla ulaşmış, ulaşmaya çalışmıştım. Beni bizzat destekleyen ve katkı yapan 24 bağışçım ile 2,200 TL ‘lik bir destek de bizden gelmiş oldu TEMA’nın “Dünyayı Kurtaran Adım Projesi”ne.

Diyeceğim odur ki, sanırım 511 kişi ile birlikte kendi çapımda bir süper kahraman oldum ben de 🙂 Tabi önümüzdeki yıl da yine bedenim izin verdiği müddetçe koşmaya ve yeni, heyecan verici projelerde destek aramaya devam edeceğim. Sonuçta süper kahramanlık dediğin şey bir defaya mahsus değil, değil mi?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir