Temiz Beslenme Mekanları: JuJu Fresh

jujufresh

Biliyorsunuz daha önce “2 Günlük Arınma Maceram” başlığı altında juice cleanse ya da sık kullanılan adıyla juice orucu yapmış ve deneyimlerimi paylaşmıştım. Ben kendi sıktığım sebze-meyve suları ile hazırlanmıştım bu iki günlük arınma tecrübesine, fakat yazımın sonunda hazır satın alarak deneyebileceğiniz bazı adresler de belirtmiştim. Bu belirttiğim tüm adresler İstanbul sınırları içerisindeydi ve özellikle başka şehirlerde yaşayanlar benden merakla kendi şehilerinde de açılan bu benzeri mekanların bilgisini vermemi istiyorlardı. İşte bu mekanlardan biri Ankara’da açıldı: JuJu Fresh!

JuJu Fresh

Ankara’da geride bıraktığım canım dostumun kuzeni tarafından hayata geçirilen JuJu Fresh, daha açılmadan haberimin olduğu bir girişimdi.  JuJu Fresh’de yer alan tüm juicing tarif ve ürünleri Doktor Ayşegül Çoruhlu‘nun “Alkali Yaşam” konseptine uygun olarak hazırlanıyor. Minicik, ama pek sevimli bir dükkanları var eski adıyla Çevre Sokak, yeni adıyla Üsküp Caddesi’nde. Bu demektir ki siparişlerinizi bizzat kendiniz dükkanından da alabiliyorsunuz.

juju-5

JuJu Fresh’in web sitesinden vereceğiniz siparişleriniz tam iki gün sonra sabah saatlerinde adresinize teslim ediliyor. Şu anda Ankara’nın tüm semtlerine teslimat yapabiliyorlar ve beş çeşit juice hazırlıyorlar: Yeşil Aşkına, Köklere Dönüş I, Köklere Dönüş II, Bahar Uyandıran ve Tropk Canlandırma. Canım dostumun bizzat denediği tüm çeşitler tam puan almış kendisinden. Ben henüz deneyemedim, ama en kısa zamanda yapacağımız bir Ankara seyahatimde bizzat gidip hem dükkanı ziyaret edeceğim, hem de tüm juice’leri deneyebileceğim Juice Cleanse Paketi edineceğim.

Juice nedir, Juice Cleanse nasıl yapılır vs gibi tüm sorularınıza cevaplar hazırlamış ve şurada anlatmışlar uzun uzun. Ayrıca benim de –eski bir Ankara’lı olarak– heyecanla takip ettiğim harika oluşum Ankara Running‘in koşuları sonrası bu ekibe de destek sağlıyorlar birbirinden leziz juicelarla.

Bu tarz faydalı girişimlerin gün geçtikçe çoğalmasını diliyorum. Özellikle yerel, organik ve temiz ürünler kullanmaya gayret eden küçük işletmeleri destekleyen bir aile olduğumuz için JuJu Fresh’e bol kazançlı ve uzun ömürlü günler diliyorum ben 🙂

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir