Temiz Beslenme Mekanları: Plus Kitchen

mezeler

Temiz Beslenme” prensipleri ile beslenmek bir yaşam tarzı haline geldi bizim evimizde. Çoğu zaman yemekleri evde kendim pişirdiğim için de beslenme alışkanlıklarımızı rahatlıkla bu prensipler doğrultusunda kontrol altında tutabiliyorum.

Peki evde değil de dışarıda isem ne yapıyorum? Dışarıda, çoğunlukla öğlen ve akşam saatlerinde, yemek yeme ihtiyacım olduğunda fast-food olmayan, sağlıklı yiyecekler sunan, temiz, vegan mekanlara yönelmeyi tercih ediyorum. Elbette böyle sağlıklı beslenebilmek için kendini 100% adamış mekan sayısı henüz çok da fazla değil. Düşündüm ki bulabildiklerimi, sevdiklerimi, sıklıkla yemek yediğim ve gönül rahatlığıyla önerebileceğim mekanları burada sizlerle paylaşayım. Umuyorum bu yeni içerik tam da sizin aradığınız şeylerden biridir 🙂

Plus Kitchen

Plus Kitchen, çok ortaklı Garaj adlı bir grubun geliştirdiği bir fikir olarak yaklaşık bir yıl önce ortaya çıkmış. Organik değil, doğal tarım ürünleri kullanan bir mutfağa sahip. Anlaşmalı bahçelerden kiralanan yerlerde üretilen doğal tarım ürünleri ile her damak tadına uygun sağlıklı ve temiz lezzetler ortaya çıkarmayı hedeflemişler. Menü, mevsiminde ürün kullanmaları sebebiyle belli aralıklarla yenileniyor. O adını çok duyduğumuz mucize besin kinoayı burada tadabilirsiniz. Yiyebileceğiniz tüm tatlılar şekersiz. Agave kullanılarak yapılıyor.

Plus Kitchen’ı sevme nedenlerimden bir diğeri de çevreye duyarlı bir işletme anlayışına sahip olmaları. Mekanlarında kullandıkları ürünlerin 90%’ı geri dönüştürülebilir ürünler. Metal kullanmıyorlar. Çorbalar, içecekler, salatalar, tatlılar cam kavanozlarda sunuluyor (Ve yemeğinizi bitirdiğinizde arzu ederseniz bu cam kavanozları alıp eve götürebiliyorsunuz 🙂 ). Çatal, bıçak ve kaşıklar ahşap! Paketlemede kağıt ya da naylon torba yerine bez bohçalar kullanılıyorlar 🙂 Servis için seçtiğiniz ürünleri koyacağınız tepsiler yok, onun yerine ahşap mini kasalar var.

bnnr_salata2

icecek

Seçtiğiniz tüm ürünlerin kapaklarında çok hoş tasarlanmış mini etiketler var. Bu etiketlerde ürünün içerdikleri, hazırlanma tarihi ve toplam kalorisi yer alıyor. Ben, kalori sayan bir insan değilim; lakin iki yiyecek arasında kalırsam hemen kalorisine göz atıyorum ve ne kadar az o kadar iyi diyorum 😉 Fiyatları da, bence, gayet makul. Ne yazık ki bu ülkede “sağlıklı beslenebilmek” bir miktar pahalı, kabul. Bunun tersine döneceği, bazı Avrupa şehirlerindeki gibi doğal, organik tarım yapan çiftçilerin, işletmelerin devlet eliyle destekleneceği günleri görür müyüz bilemiyorum. Ama sağlığıma ve bedenime özen göstermeye niyetli olduğum için Plus Kitchen mantığı ile yola çıkmış ve doğru işler yapan tüm marka ve ürünlere ben elimden geldiğince katkı vermeye niyetliyim.

Şu anda İstanbul’da Trump Cadde, Zorlu Center (ki, benim uğrak noktam burası) ve Maslak No:1 adreslerinde hizmet veriyorlar.

*Benim en favori ürünlerim*

Köz Patlıcan Çorbası (7.50 TL)

Kinoa Salatası (14.50 TL)

Izgara Sebzeli ve Mozarellalı Sandviç (11.00 TL)

Granola Parfe (9.50 TL)

Zencefilli-Fesleğenli Limonata (9.50 TL)

Plus Kitchen web sitesi için burayı tıklayın.

Plus Kitchen menü ve ürün fiyatları için burayı tıklayın.

Fotoğraflar, Plus Kitchen internet sitesinden alınmıştır.

Temiz Beslenme Mekanları: Plus Kitchen” hakkında 2 yorum bulunuyor:

 1. özlem saraç

  geçenlerde sinemaya girerken 5 dk uğrayıp emaye kaplarından dayanamayıp aldım. 🙂 daha yemeklerinden yemek için fırsatım olmadı. Közlenmiş patlıcan çorbasına çok yükseldim şu an 🙂

  Cevapla
  1. Dilara Yazar

   Sevgili Özlem,
   patlıcan seviyorsan benim gibi, hem de köz tadından hoşlanıyorsan yoğun kıvamlı bu çorba seni tatmin edecek inan bana..

   Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir