Yeni Yılda Adım Adım Yeni Bir Sen

Birkaç yıl önce sürekli yeni yıla girmeden geçmiş senenin muhasebesini yapar, sonra da yeni hedefler koyarak o hedeflere ulaşmak için neler yaptığımdan bahsederdim bu blogda 🙂 Artık blog işine konsantre olamadığım gerçeği (ki bende 2 tane var!) sebebi ile paylaşımlarımı daha çok Instagram hesabım üzerinden yapıyorum. Aslına bakarsanız o da zamanla azalıyor. Çünkü ne kadar karşılıksız, bilgiyi paylaşma, ilham olma gibi nedenlerle yola çıkmış olsam da bu sosyal medya düzeninin, o düzen içerisinde gösterilen cüretlerin beni artık geri dönülemez biçimde kendisine yabancılaştırdığı da bir gerçek!

Ben yine hedefler koyuyorum elbette, yine muhasebemi yapıyorum, beslenmeme dikkat ediyor ve bir taraftan da hayatın tadını çıkarmaya çalışıyorum. Bu yıla başlarken de yine hedefler koydum kendime. Ve sonra belki ilk defa böyle bir şey yapmaya niyetlenen birileri nasıl başlayacağını bilemiyordur diye oturdum bir yazı yazdım.

Yazıyı Sports & Merits blog‘dan, aşağıdaki linke tıklayarak okuyabilirsiniz.

 Yeni Yılda Adım Adım Yeni Bir Sen

Bu konudaki diğer yazılarım için;

Temiz Yıl Temiz Sayfa

Teşekkür ve Yıl Sonu Değerlendirmesi

2015 Yıl Sonu Değerlendirmesi

Muhteşem Bir Yıl Planı (2016)

Yeni Yılda Adım Adım Yeni Bir Sen” hakkında 2 yorum bulunuyor:

 1. Duygu

  Merhaba Dilara,
  Bloğunuzu tesadüfen temiz beslenme ile ilgili araştırma yaparken buldum. Sanırım 1 haftadır da altına üstüne getirdim bakmadığım köşe kalmadı 🙂 Paylaşımlarınız son derece aydınlatıcı ve motive edici.
  Ben de bu yıl kendime çok güzel hedefler koymak istiyordum fakat yılın başında çok sevgili babamı kaybettim. Çok sevdiğiniz bir insanın artık yok olduğunu bilmek çok acı bir tecrübeymiş. Yaşınız ne kadar büyük olursa olsun bununla ilk kez karşılaşıyorsanız elde olmadan bocalıyorsunuz. Babamın kaybı, hayatla biraz daha yakından yüzleşmeme ve kırılma noktası yaşamama neden oldu diyebilirim. 35 yaşındayım, evliyim ve aşırı kiloluyum. Önceleri açıkçası umursamıyordum ve durumumu kabullenmiştim. Sahte tatminlerden vazgeçemeyeceğimi düşünüyordum. Hayatıma, geleceğime baktığım penceremin manzarası oldukça karamsar ve umutsuzdu. Şimdi farklı bir pencereden bakmaya çalışıyorum. Daha sağlıklı daha umutlu. Bu yolda eşimle çok sürtüşüyoruz; aslında biraz da onu mutlu etmeye çalışırken kendimi mutsuz ettiğimi farkettim. Çünkü onun arzu ettiği mevcut beslenme şeklimiz gerçekte benim bedenime ve ruhuma iyi gelmiyor. Şu anda kararlı bir şekilde 1 aydır devam ediyorum temiz beslenme şekline ve bundan sonrası için de bu şekilde olması için elimden geleni yapacağım. Artık abur cuburlar, hamur işleri, kızartmalar, fast food gıdalar, hazır içeceklerin hiç biri hayatımda yok. Onların yerine dolduracak sizlerin de sayesinde çok daha güzel ve sağlıklı lezzetler; beslenme yöntemleri bulabiliyorum. Bunun için ayrıca teşekkür ederim.
  Yazınızı okudum ve en çok sonundaki “kendinize şevkatli davranın” maddesini beğendim. Bu aslında yazdığınız üzere hayatın o yorucu akışında çok da farketmediğimiz bir şey. Ama biliyorum ben de “kusursuz değilim ama değerliyim”.
  Bu yıl umarım sizlere de güzellikler getirir. Sevgiyle kalın…

  Cevapla
  1. Dilara Yazar

   Sevgili Duygu,

   Öncelikle başın sağolsun… Kayıplar da kazançlar kadar bu yaşamın bir gerçeği. Tanrı’nın kayıplara bile dayanabileceğin sabrı vermesi ve insanoğlunun ne olursa olsun hayatına devam etme gücünü bulabilmesi beni bir yandan şaşırtıyor, bir yandan da iyi ki dedirtiyor! Elimizde olanlarla adım adım ilerlemekten başka çaremiz yok..

   Ve bu ilerleme sırasında ne kadar kendimizle barışık, yaşama tutunan, sağlıklı bireyler olursak bir gün biz gözlerimizi kapadığımızda “çok şükür, anlamlı bir yaşamım oldu” diyebileceğiz. Eşin, arkadaşların, çocukların… Çevremizde her zaman dikkat dağıtıcı, onaylamayan, sürekli konuşan, sızlanan, başka başka şeyler isteyen insanlar olacak.. Benim kocam da bazen benim yediklerimi yemiyor, mesela en çok kahvaltıda. o, tost seviyor ben smoothie. Bunun için hem kendime hem ona ayrı kahvaltılar hazırlıyorum. Zor mu, evet! Ama istersen yapılabiliyor.
   Temiz beslenme bir yaşam tazrı haline geldiğinde seni çok zorlayıp yormayacak mutfakta geçirdiğin günler gör bak 🙂

   Sevgilerimle,
   Dilara

   Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir